KKK-HINNAD

Betoon on erakordne materjal, mis on samaaegselt nii praktiline, väljendusrikas kui ka esteetiline. Oma olemuselt on betoon “ürgne vormitu mass”, millele võite anda praktiliselt iga kuju ja vormi, mida soovite. Tehnilised võimalused ja loominguline väljendus on lõputud ning just see muudab betooni äärmiselt põnevaks ja fantaasiarohkeks viimistusmaterjaliks! Teda võib lihvida peegelsiledaks või jätta alles kivile omane rohmakus, anda talle värvitoon või pinnastruktuur, mida soovite või kombineerida teda teiste  kivimite, metallide või  isegi klaasiga.

Betooni suurim eelis looduslike kivide ees nagu marmor või graniit on see, et betoon on täiesti kohandatav teie vajadustele, te saate seda vormida, toonida ning tema tekstuuri muuta vastavalt oma soovile. Ka hooldust vajab betoon võrreldes looduslike kivimitega vähem ning tema survetugevus ületab paljusid looduslikke kivimeid. Boonusena on betoon võrreldes loodusliku kivimiga hinnaklassilt tihtipeale soodsam.

Stiil ja disain on iga kodu lahutamatud osad ning seetõttu oleme eriti õnnelikud, et betooni on võimalik kohandada mistahes välimuse ja olemusega interjööriga! Betooni eelis on ka see, et see tekitab alati “soojema” tunde kui muud looduslikud kivimid. Üksikasjalik ja dekoratiivne töötlus aitab betoonil sulanduda kõikides keskkondades, olgu selleks köök, vannituba või esik.

Betoon on meie planeedil vast kõige levinum välistingimustes kasutatav ehitusmaterjal. Siiski tuleb lihvitud ja pigmendiga töödeldud betoonpinna puhul pöörata tähelepanu peamiselt jäätumise ja sulamise koosmõjule, mis võib lagundada lihvitud pinda. Me soovitame talveperioodil lihvitud ja töödeldud betoonpinnad katta, et vältida pindade kahjustumist. (Pinnatöötlus)

Päikesevalgus ja UV-kiired võivad mõjutada teatud tüüpi betoonpigmente, eelkõige “orgaanilisi pigmente”, kuid meie toodetes on kasutatud ainult UV kindlaid rauasooladel baseeruvaid mineraalseid pigmente, tänu millele peavad meie tooted UV-kiirgusele hästi vastu.

Nagu marmori või graniidi puhul, nii ei soovita me lõikamist ja hakkimist otse ka betooni tasapinnal, sest see võib tekitada kriimustusi viimistluspinnal. Lisaks betoonpinna kriimustustele võib otse betoonil hakkimine kahjustada ka teie nuga. Samuti ei soovitata hapete  (näiteks äädikas või sidrun) pikaajalist kontakti töötasapinnaga.

Kuigi betoon on üldiselt kuumuskindel materjal, siis soovitame kasutada kuumaaluseid ja muid köögitarbeid, et vältida tugeva termilise šoki tagajärjel tekkivaid pindmisi kilde. Tugev termiline šokk võib betoonil tulla siis, kui näiteks hõõguv pind (>600 ºC) paigutada otse betooni pinnale. Lisaks on oht, et kuumus kahjustab pindmist lakki ja vaha. Seega soovitame betoonpinna kauakestvamale välimusele mõeldes kasutada kuumaaluseid.

Nagu looduslike kivide puhul on ka betooni puhul oht, et vastu  serva või äärt tabava tugeva löögi mõjul võib tasapinnast eralduda kilde. Betooni kasuks räägib aga asjaolu, et töötasapindades kasutatava betooni survetugevus ja -elastus on looduslike kivide omast oluliselt suurem (survetugevusklass C45/50). Tänu sellele pole tavakasutuses praktiliselt võimalik betoontasapinnast kilde välja lüüa.

Korralikult töödeldud betoon ei tohiks määrduda, kuid töötlemata betoonil on umbes sama poorsus nagu lubjakivil ja marmoril. Samuti nagu looduskivid, on ka betoon tundlik erinevatele hapetele (eriti näiteks punasele veinile, sidrunimahlale ja äädikale), mille tulemusel võib kahjustuda viimistlus. Kahjustuste minimaliseerimiseks tuleb betoonpind puhastada tekkinud plekkidest võimalikult ruttu. (Pinnatöötlus)

Betoontasapinna kattematerjalid võib jagada kolme rühma: pinna struktuuri sisse imenduvad, hübriidsed ja pinnapealsed kattematerjalid.

Läbitungivad ehk pinna struktuuri sisse imenduvad materjalid muudavad betooni vetthülgavaks, samal ajal nähtavat pealispinda minimaalselt muutes. Sellisteks materjalideks on erinevad mineraalõlid, näiteks Tung õli (Vernicia fordii) – hiina puuõli. Seda meetodit eelistavad kliendid soovivad, et betoonpind oleks eksponeeritud kogu oma eheduses.

Pindmised kattematerjalid on peamiselt erinevad polüuretaankatted ja epoksiidkatted, mis katavad pinna plastja kihiga. Kahjuks on sellised kihid aga erakordselt tundlikud kriimustustele ja muudele mehhaaniliste mõjutustele.

Hübriidsed kattematerjalid tungivad sügavale betooni, võimaldades samas mikrokiht-kaitset ka betooni nähtavale pinnale. See mikro-õhuke kiht katab täielikult pinna, ohverdamata betooni ilu ja soojust, kaitstes efektiivselt betooni erinevate hapete, plekkide ja puhastusvahendite eest.