Uudised

Mõõtude võtmine

Kuidas võtta mõõdud, – tasapinna kavandamine

Tasapinna kavandamine- Tasapinna maksimaalne pikkus mida hetkel valame on 2,7 meetrit. Pikemad tasapinnad tuleks poolitada pliidiplaatide või kraanikausi aukude juures nii, et pliidiplaadi või kraanikausi sisselõige jääb tasapinna ühte otsa – kõige ebapraktilisem on tasapind mille keskel on väljalõige  sest siis jääb mõlemale poole väljalõiget  suured raskused mis mõjuvad väljalõike “peenikestele” servadele (ca 60-80 kg) ja mis transpordi ja paigalduse käigus ohustab tasapinna terviklikkust! Kõige “peenem” serv ei tohiks olla alla 70 mm.

On võimalus valada kogu tasapind paksemana –  alates 6 cm on tasapinna paksus piisav vältimaks trasnpordil tekkivaid probleeme kuid sellisel juhul tõuseb oluliselt tasapinna kaal (näiteks = 2,5 m x 0,62 m x 0,06 m tasapind kaalub = 175 kg) ja sellisel juhul tuleb kindlasti tasapind jaotada väikemateks osadeks mis rikub jälle tasapinna monoliitsust.

Monoliitsed valamud tasapinnas-  monoliitvalamud valatakse otse tasapinda, tuleb silmas pidada seda, et olenevalt valamust tõuseb seeläbi tasapinna raskus 35-65 kg võrra ja kuna valamu seinte paksus on 3-4 cm ning valamu vorm ei kopeeri valamu sisemist raadiust vaid on alt vaadates neljakandiline siis võtab selline valamu küllaltki palju all asuva kapi ruumist.

Seetõttu sobivad monoliitvalamud pigem paremini vannitubadesse kus on väiksemad tasapinnad ja valamu otstarve on lihtsam kui kööki kus ruum on täpselt planeeritud ja valamule on püstitatud erinevad tehnilised nõudmised (nõude nõrutus, ülejooks, vähene ruumikasutus).

Tasapinna mõõtudest- Kust saada täpsed mõõdud –  paljud mööblitootjad või ka sisekujundajad on juba oma joonistel toonud välja konkreetsele mööblile sobiva tasapinna mõõtmed, samuti on neilt joonistel toodud valamute ja / või pliidiplaatide jaoks tarviliku suurusega sisselõiked, ja asukohad. Kõige parem on need joonised meile saata mille järgi saame teha tasapinnad

Kui mõõte ise võtta siis peaks jälgima järgmisi aspekte:

Pikkade tasapindade puhul kus tuleb teha jaotised (pooleks jagamine) selle juures tuleb arvestada:

  • Kappide liitejooni sest visuaalselt on parem kui tasapindade liitjoon jääb kappide liitjoonega ühele perimeetrile.
  • Suurte avade asukohti (pliit / kraanikauss) – soovitavalt tasapinna ühte otsa (lõike lähedale kuid mitte ligemale kui 70 mm).
  • Kraanikausside/ ja pliidiplaatide laiust (ava laius lahutades tasapinna laiusest, jääk peab jääma suurem >140 mm).

Kui tasapinda tuleb kraan siis selle mahutamiseks on vaja minimaalselt 100 mm laiust serva (kraan ise võtab 40-50 mm).Kraani läbiviikude täpsed asukohad.
Kas tasapind eendub üle kapiserva või jääb kappidega tasa – kappide käepidemed!

Visand- tasapinna plaan võib olla visandatud vabakäeliselt kuid tuleb jälgida, et sinna märgitud mõõtmed on kontrollitud ja vastavad tegelikkusele.

Kappide lisa-tugevdused  –  hoolimata sellest, et 2,5 m tasapind võib olenevalt avadest pinnas kaaluda ca 80-110 kg  ei ole see kappidele probleemne sest raskus jaguneb mitme kapi vahel.

Raskusele tuleb pöörata tähelepanu vannitubades kus vannitoakapid ei toetu maha vaid on  kinnitatud seinale, sellistel puhkudel on lisakonstruktsioonid vajalikud ja tuleb jälgida seina materjali ja ehitust, kas need vastavale raskusele vastu peavad.

Tasapinna aluspind (puidust) paigaldatakse juhtudel kui on tegemist õhukeste plaatidega mis on tüüpilised aknalaudade puhul ja kui plaadi paksus on näiteks alla 30 mm. Tavalise 40 mm  köögitasapinna puhul alusplaati tasapinnale paigaldada ei ole vaja.

Kui soovite paigaldust ja mõõtmisteenust meilt osta siis oleme hetkel kasutanud allhankijaid seetõttu huvi korral saame küsida hinnapakkumise.