Uudised

Tüüptooted

Tüüptooted ja toodete mudelid

Peamine millele oleme keskendunud on n.ö. “Puhas Betoon” ja see mida me pakkuda tahame on betoon oma originaalkujul nii plusside kui miinustega.

Tüüptootena pakume betooni kahte värvi-varianti – tavatoonis-hall ja helehall.

Võime väita, et betoontasapind on oma originaaltoonis kõige efektsem. Tootel esinevad halli varjundid mängivad nii nurkadel kui pinnal moodustades põneva harmoonia.
Erinevate pigmentidega on võimalik betooni värvust küll muuta kuid kahjuks täpset tooni garanteerida ei saa ja värvituna kaotab ta palju oma algsest loomusest.

Aga kuna paljud interjöörid on heledad siis on meil valikus – helehall segu (milles on 50% valgetsementi) mis muudab pinna helehalliks jättes samas alles kõik betoonile iseloomulikud varjundid ja mistõttu sobib ta ruumidesse mille värvivalik on kas heledates või valgetes toonides.

Helehall sobib ideaalselt kokku roostevaba ja heledates toonides interjööriga!

Hetkel on meilt küsitud ka tumehalli tasapinda. Tumehall on keeruline küsimus, halle võib varieerida erinevate tumedusastmetega, ja konkreetset tooni meil välja kujunenud pole Kuid siiski tumehalliks loeme segu mille musta pigmendi sisaldus on ca 15-20%.

On olemas valikus ka valge ja must – musta tasapinna puhul tuleb silmas pidada seda, et pind tuleb töödelda vahaga mis imendudes pinda muudab pinna sügavtumedaks kuna muud pinnakattevahendid nagu näiteks lakid kipuvad musta värvi jätma halliks või tumehalliks.

IMG_3377 (1)

Suuremate projektide puhul, või konkreetse eritellimuse korral, võime rääkida ka segu toonimisest, kuid kindlasti ei saa me garanteerida lõpptoote täpset värvitulemust.

Pinnatöötlus võib olla tehniliselt robustsem või siis ühtlasem-homogeensem

Pinnatöötlusel on kaks põhilist suunda:

  • Peenlihv – kus pinnas olevaid liivaterasid ei lihvita välja. Pinnalt eemaldatakse vaid nn. betooni kivistumisel tekkiv “nahk” – kristalliline kiht ning kivimaterjaliga lihvides saavutatakse pinna poleeritus.
  • Või niinimetatud pipralihv või vesilihv kus lihvitakse välja pinnas olevad liivaterad ehk siis lihvitakse pinnalt 2-4 mm maha. Selline töötlus on kasutusel ka marmorbetooni valmistamisel või juhtudel kui on tarvidus lihvida välja pinnas asuvad dekoratiivsed elemendid – näiteks klaasi või kivitükid.

Toote homogeensus
Tasapindade puhul on eesmärk saada sileda (hügieenilise) pealispinnaga tooted kuid samas erinevate riiulite ja ka valamute väliseinte puhul annab tootele kordumatu omapära tehniline robustsus kus valamu seintel on vormi kontuurid või segule iseloomulikud valudefektid.

Tööpinnad teeme hetkel maksimaalse pikkusega 2,7 m (Millised on tema tüüpilisemad probleemid – kaal, praod, augud. Kvaliteedinormid ja piirmäärad.)

Valamud jagunevad pinna pealseteks (eraldiseisvad) ja pinna sisse uputatavateks. Pinnapealne valamu on tavaliselt kõrgema seinaga ja massiivsem ja seetõttu ka raskem. Pinna sisse uputatavate valamute puhul asetatakse valamu kapile ja valamu plaat moodustab kapi pealmise tasapinna. Tuleb arvestada sellega , et betoonvalamu seinad on küllaltki paksud ja kapis võtab selline valamu oluliselt rohkem ruumi ära kui näiteks metallvalamu.
Vannitoa valamute puhul peab olema kindel kas kapid või vannitoa seinad suudavad kanda valamu raskust, mis on eriti oluline suuremate valamute puhul.

Valamud – põhivalikus: